Forum Gildii Infamous

Witamy na naszym forum

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2011-01-13 23:14:02

Drebin

Administrator

Zarejestrowany: 2011-01-11
Posty: 19
Punktów :   

Regulamin raidów i system DKP

Raidy organizowane są zazwyczaj w godzinach odpowiadających większości osób. Osoby znające taktyki na bossy (do znalezienia w dziale "Taktyki") mają pierwszeństwo uczestnictwa. Obecność na gildiowym vencie (wystarczy tylko odsłuch) jest wymagana, ponieważ zazwyczaj ważne informacje szybciej trafiają do ludzi drogą mówioną, niż pisaną. Prosimy także przychodzić zaopatrzeni w reagenty i naprawieni. Także dłuższe nieobecności w środku raidu bez informowania są nie mile widziane (pamiętajcie, że nie gracie sami -> czekając na Was, pozostałe osoby tracą swój czas). Wszelakie wątpliwości, czy uwagi możecie zgłaszać raid liderom. Wezmą oni je pod uwagę przy podejmowaniu decyzji.

DKP (Dragon kill points) są to wirtualne punkty, które otrzymujemy za uczestnictwo w raidach. Możemy za nie kupować przedmioty, które wydropią z bossów. Są one rozdawane przez raid liderów (Drebin, Tox) za następujące rzeczy:
-każdy ubity boss na raidzie: + 2dkp,
-każda godzina spędzona na raidzie: + 2dkp.
DKP otrzymujemy także będąc w standby. Oznacza to, że postacią (może być i alt) będziecie w raidzie, pomimo braku miejsca w ekipie ubijającej bossy. Dostajemy wtedy 100% dkp, które otrzymują osoby w inście. Podczas pobytu w standby musimy być cały czas online (niekoniecznie na postaci którą mamy iść) i gotowi do zabawy (ot, nie można wejść do standby i iść na 30 min do sklepu, jednak krótkie nieobecności są zrozumiałe).

Licytacja.
Każdy przedmiot ma cenę startową 5 dkp. Gdy rozpoczyna się bidowanie można licytować się, kto tego przedmiotu najbardziej potrzebuje (a więc i da najwięcej za niego). Komendą "!bid x" (gdzie w miejsce x wstawiamy liczbę dkp którą dajemy) przebijamy się, aż reszta uczestników zrezygnuje z tego przedmiotu. Minimalne przebicie to 5dkp. Prosimy jednak o zachowaniu zdrowego rozsądku, gdyż złośliwe podbijanie komuś cen itp. zagrywki nie są mile widziane.

Ile mam dkp?
Są dwie drogi sprawdzenia tego:
1) Poprzez komendę !dkp na /w do jednego z raid liderów (Tox, Drebin),
2) Na stronie, na której są one zapisywane: http://www.webdkp.com/dkp/Sunwell/Infamous/

Offline

 

#2 2011-01-15 23:36:26

Gaan

Rekrut

Zarejestrowany: 2011-01-14
Posty: 36
Punktów :   

Re: Regulamin raidów i system DKP

Moim zdaniem za malo DKP jest za bossa.

A co z itemami ktorymi nikt nie chce? Ida na diss? czy zostaja przy bossie? Jezeli na diss to osoba ktora je dissuje tez musi je kupic.

Offline

 

#3 2011-01-16 01:14:23

Tox

Administrator

Zarejestrowany: 2011-01-11
Posty: 19
Punktów :   

Re: Regulamin raidów i system DKP

Ilość DKP nie ma tu większego znaczenia - po prostu itemy tańsze będą, nie będziesz kupował powiedzmy za 50dkp tylko za 15-20.
Co do itemów "na diss" - abyssale będą szły do GB na droższe enchanty, na które prawdopodobnie wprowadzimy kolejki (ale to jeszcze trzeba ustalić).

Offline

 

#4 2011-01-16 04:46:45

Gaan

Rekrut

Zarejestrowany: 2011-01-14
Posty: 36
Punktów :   

Re: Regulamin raidów i system DKP

tylko jak ktos ma kupic item za 15-20 DKP jak za jednego bossa sa 2 DKP?

Jeszcze jedno pytanie. Jak mi braknie DKP na raidzie, a dropnie item np. "typowo tylko i wylacznie dla mnie i nikt go nie bedzie chcial" a ja bede mial jakis slaby, to tez pojdzie na Diss??

Offline

 

#5 2011-01-16 11:23:26

Tox

Administrator

Zarejestrowany: 2011-01-11
Posty: 19
Punktów :   

Re: Regulamin raidów i system DKP

Na prawdę nie rozumiem czemu się tego DKP uczepiłeś każdy jest w tej samej sytuacji więc nie ma to żadnego znaczenia ... 15-20 za dużo ? to kupisz za 5 jeśli Cię nikt nie przebije (prawdopodobnie tak będzie bo wielu shamanów nie ma ).
Co do itemu, na który "nie będziesz miał dkp, a nikt go nie będzie chciał" - nie wiedzę problemu, żeby dać coś na kredyt - dkp zawsze można odjąć jeśli już je będziesz miał.

Offline

 

#6 2011-01-16 16:39:49

Gaan

Rekrut

Zarejestrowany: 2011-01-14
Posty: 36
Punktów :   

Re: Regulamin raidów i system DKP

Teraz juz wszystko wiem. No faktycznie jestem jedynym shamanem na raidzie.
Dziekuje za szybka odpowiedz.

Offline

 

#7 2011-01-17 01:46:05

Blood

Rekrut

Zarejestrowany: 2011-01-16
Posty: 5
Punktów :   

Re: Regulamin raidów i system DKP

A co myślicie o zwiększeniu liczby punktów dkp za inne rajdy? (np. naxx 10 -2, naxx 25-4, OS 10-2, OS 25-4)

Offline

 

#8 2011-01-17 15:18:54

Drebin

Administrator

Zarejestrowany: 2011-01-11
Posty: 19
Punktów :   

Re: Regulamin raidów i system DKP

Blood, o tym się zastanawiałem w podwójny sposób:
-jeśli zaczniemy farmić 25 (więc 10 będzie kilka) to usunąć DKP za 10,
-za n10 jeden dkp, za n25 dwa, za u10 trzy, za u25 cztery (itd.).
Póki co musimy zacząć spokojnie 25 farmić.

Za 25 będą też pewnie później kary w postaci minus dkp: za przeagrowania powodujące wipe'y i nie znanie taktyki bez przyznania się do tego (lub po prostu nie znanie taktyki) powodujące wipe'a. Ale to jeszcze trochę ;]

Offline

 

#9 2011-01-17 16:20:09

Blood

Rekrut

Zarejestrowany: 2011-01-16
Posty: 5
Punktów :   

Re: Regulamin raidów i system DKP

No dobre, dobre. Wszystko wyjdzie w praniu, najpierw to by się zdało tą 25 zacząć.

Offline

 

#10 2011-01-19 09:36:20

Final

Rekrut

Zarejestrowany: 2011-01-16
Posty: 3
Punktów :   

Re: Regulamin raidów i system DKP

Przeczytałem i zgadam się z tym systemem rozdawania lootu. Miałem pewne obawy, co to tego: że jak nie ma miejsca dla wszystkich chcących isc na naxx 10 to nie dostaną punktów, ale opcja standby rozwiała moje wątpliwości.

I pytanie jeszcze do ostatniego postu Drebina "-jeśli zaczniemy farmić 25 (więc 10 będzie kilka) to usunąć DKP za 10" czy chcesz wyczyścic punkty wszystkim aby był równy start czy jak?

Offline

 

#11 2011-01-19 12:04:10

Tox

Administrator

Zarejestrowany: 2011-01-11
Posty: 19
Punktów :   

Re: Regulamin raidów i system DKP

Nie, na pewno DKP nie będzie zerowane przy zmianach raidów. Byłoby to po prostu nie fair, rozpisywać chyba się nie muszę

Offline

 

#12 2011-01-19 15:31:08

 Bakus

Rekrut

7841024
Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 2011-01-14
Posty: 36
Punktów :   

Re: Regulamin raidów i system DKP

czyszczenie dkp było by błędem, proponuje po prostu naxxie 25 rozdawać np. 4 pkt a nie 2 jak na 10tce, bedzie wiecej pkt niż pisał Drebin (1,2 za naxxa, 3,4 za uldu) ale nie zmieni to nic bo itemy za wiecej pkt bedzie sie kupywac, procentowo wyjdzie mniej wiecej to samo.
No chyba ze Drebin sie uprze przy tym 1 pkt za naxx 10 to moze wtedy te pkt co mamy z naxxa 10 podzielic na 2 (bo 2pkt sie dostawało) ale gorzej jak ktoś ma nieparzystą ilość


http://j.imagehost.org/0196/9adc2b66942ff0dfra1pq2cnq4.gif

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.ts3mods.pun.pl www.ur-rolnictwo.pun.pl www.wiedzmin11.pun.pl www.lubuscyposzukiwacze.pun.pl www.the-world-of-pokemon.pun.pl